Ілля Миколайович Струк

Народився Ілля Струк 1 серпня 1995 року в селі Льотниче, Володимир-Волинського району, що на Волині у багатодітній сім`ї.

Закінчив загальноосвітню школу № 1 міста Володимира-Волинського.

Ілля Струк з дитинства прислуговував в церкві і мріяв стати священиком.

Навчався у Львівському вищому професійному училищі комп’ютерних технологій та будівництва за спеціальністю “маляр-штукатур”.

Ілля успішно склав вступні іспити і вступив в Почаївську духовну семінарію. Однак, незабаром поїхав у зону АТО та перевівся на заочну форму навчання.

Захищати Україну від російської агресії Ілля Струк вирушив серед перших, ще у 2014-му. Матрос легендарного 503-го окремого батальйону морської піхоти служив у підрозділі гранатометником. У зоні АТО отримав поранення, опісля перейшов на контракт.

23 квітня 2015 року отримав статус учасника бойових дій.

У 2020 році подав документи на вступ до військової академії.

17 червня 2020 року отримав кульове поранення не сумісне із життям, під час бойового чергування біля населеного пункту Торецьк.

“Людина-війна. Сьомий рік на фронті, з якого так і не повернувся”, – пізніше писатимуть про воїна ті, хто його знав.

“Він був одним із найщиріших людей, яких я знаю. Вмів вислухати. Був доволі набожною людиною. Не скажу, що хлопець був душею компанії, але він завжди підтримував усі наші починання. Ми з ним жили в одній кімнаті. І коли йшлося про те, щоби скинутися й купити щось, аби прикрасити наш побут, Іллюха лише за. Він завжди був, як кажуть, “за будь-який кіпіш, окрім голодування”, – згадує близький приятель загиблого воїна Андрій.

“Останні пів року Іллюха почав активно займатися спортом. Бігав, приводив себе до ладу, бо планував весілля… Збирався вступати на офіцера. З боку начальства у нього було “зелене світло”… Йому не вистачило буквально місяця до вступу. Документи він уже подав. І не встиг”, – розповів товариш.

“Гумор у нього був досить специфічний. Не всі його розуміли. Кожен ранок у нас із ним починався з невеликої веселої словесної “дуелі”. І лише потім ми, вже заряджені позитивом, разом ішли снідати… Це була хороша людина. Дійсно хороша”, – каже бойовий побратим Іллі.

“Спи, брате. Твій патруль закінчено. А твої брати продовжать уже відкритий рахунок. Ми ж пам’ятаємо, так? Про десять за одного? Ти прагнув дотримуватися цього правила. Тепер убиватимуть за тебе”, – написав Серж Марко.

Іллю Струка поховали 20 червня, у рідному селі Льотниче Володимир-Волинського району.