Анатолій Євгенович Марко

Анатолій Марко народився 20 вересня 1969 року у Львові.

Навчався у Середній школі №85.

Здобув професію «слюсар-інструментальник» у колишньому Середньому професійно-технічному училищі №25 у місті Львові (правонаступник – МВПУ автомобільного транспорту та будівництва).

Після завершення навчання проходив військову службу.

У мирний час працював на Телевізійному заводі «Електрон» у Львові.

Був одним із засновників Всеукраїнської громадської організації «Українська Народна Самооборона». Брав активну участь у подіях під час Помаранчевої революції та Революції Гідності, де був поранений.

Виконував бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції у складі розвідувального батальйону УНСО. Був надзвичайно відданий побратимам та своїй справі.

Із початком повномасштабного вторгнення боровся із російськими окупантами на східному напрямку у лавах 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Попри отримане поранення, повернувся на фронт. За словами родини, для Анатолія Марка правда і «Ненька-Україна» були понад усе, навіть понад життя.

Анатолій загинув 13 серпня 2023 року.

У воїна  залишилися брат та двоє дітей.

Нагороди

  • Указом Президента України №601/2023 “Про відзначення державними нагородами України” від 28 вересня 2023 року за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня Марка Анатолія Євгеновича (посмертно) — старшого сержанта.