Василь Васильович Вишиваний

Василь Вишиваний народився 13 лютого 1994 року у селі Дуліби Ходорівська ОТГ.

У 2009 році отримав неповну середню освіту Дулібській школі.

У 2014 році здобув повну загальну середню освіту в Жидачівському професійному ліцеї.

24 жовтня 2014 року підписав контракт з з спеціалізованим відділом військової служби правопорядку Західного територіального управління.

З 11 січня 2015 року брав участь у антитерористичній операції, перебуваючи безпосередньо в районі проведення АТО на території Луганської та Донецької областей.

У 2019 році закінчив навчання в Академії сухопутних військ імені Сагайдачного і отримав звання лейтенанта. Був розприділений до 80-ї окремої десантно-штурмової бригади.

Регулярно виїжджав з підрозділами на Схід.

Загинув 3 березня 2022 року у боях за Україну.

Рідний брат Кирило розповів:

“Це була його четверта ротація. 80 ОДШБ поїхала відразу як розпочалась війна. Їхнім завдання було унеможливити прорив противника у визначеному напрямку. Вони мінували міст, лісосмугу, щоб піхота і техніка не пройшли в їхньому напрямку. Це була не перша колона. Перед тим було декілька спроб проривів. Василь мені телефонував, казав що закінчився бій, який тривав 5 годин, вони відбили наступ і вороги втікали в різні сторони. Він також говорив, що після допиту відповідних органів, які прибули туди, окупанти зізнавались, що знали куди йдуть і яке їхнє завдання. Говорив, що вони мали карти, завдання, знали населені пункти, яка бригада стоїть проти них, знали про 80-ту бригаду, яка їх буде зустрічати.Це сталось ввечері 2 березня, як тільки почало смеркатись. Хлопці тримали оборону для того, щоб черговий раз покласти міни і зупинити колону противника. Вони роботу майже закінчили, все підключили. В цей час почався мінометний обстріл і Василь дав команду своїй групі йти в укриття. Відстань була приблизно 200 м. Його заступник і він відходили останніми і не встигли сховатись. Чергова міна попала в ті міни, які були в землі і це здетонувало. Ударною хвилею, осколками, асфальтом їх всіх посікло. Василь і його заступник загинули. Хлопці в укритті отримали поранення і контузії.”

Василя Вишиваного поховали 9 березня у рідному селі Дуліби.

Брат – майор Кирило Вишиваний загинув 13 березня 2022 року під час авіаудару по Міжнародному центру миротворчості та безпеки.

Нагороди

  • Указом Президента України №53/2016 “Про відзнаку Президента України “За участь в антитерористичній операції”” від 17 лютого 2016 року з метою гідного відзначення осіб – захисників суверенітету та територіальної цілісності України під час проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях нагороджено відзнакою Президента України “За участь в антитерористичній операції” молодшого сержанта Вишиваного Василя Васильовича.
  • Указом Президента України №187/2022 “Про відзначення державними нагородами України” від 29 березня 2022 року за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня Вишиваного Василя Васильовича (посмертно) — старшого лейтенанта.