Михайло Ляля, боєць, який вижив після «дебальцівського пекла»

Михайло Ляля – уродженець невеликого села Свидниця, Яворівського району, випускник Художнього професійно-технічного училища ім. Й.П. Станька.

Після закінчення ХПТУ №14 Михайло відслужив строкову службу і вирішив: хоче стати військовим. Пішов служити за контрактом у 24 механізовану бригаду. На Сході зі своїм підрозділом воював від перших днів, у найгарячіших точках, на передовій. Був механіком-водієм. Просився на найважчі завдання, рятував поранених із поля бою. На своєму БМП Михайло Ляля вивозив комбата підполковника Ігоря Ляшенка з його останнього бою біля села Закітне Донецької обл. – це були перші важкі втрати нашої бригади.

12 лютого 2015 року старший солдат Ляля був важко поранений під час артобстрілу під Дебальцевим. Хлопець отримав травму хребта, голови, множинні переломи ребер, в нього покалічені руки та пошкоджено око.

Військові кричали, що Михайло вже «200», і їм потрібно самим рятуватися, однак старшина Олександр Нечипоренко запевнив, що навіть мертвого його треба забрати, бо пізніше вже й тіла Михайлового ніхто там не знайде.

Ледве живого доправили в реанімаційне відділення дніпропетровської лікарні. Пізніше, переправили до київського військового шпиталю. Там Михайло вийшов з коми і переніс операції. Лікарям доводилось відновлювати дуже пошкоджений хребет.

Початкову реабілітацію Михайло пройшов у Центральному військовому клінічному шпиталі міста Львова.

23 червня 2015 року у місті Львові був нагороджений найвищою недержавною нагородою – орденом «Народний герой України».

22 квітня 2017 року Михайло у м. Києві брав участь у національному відборі до складу збірної команди України на участь Іграх Нескорених (Invictus Games), які пройшли у Торонто (Канада). За результатами, Михайло Ляля посів 1 місце у веслуванні на ерготренажерах.

У травні – серпні 2017 року Михайло за допомогою програми «Revived Soldiers of Ukraine» проходив 4 – місячну реабілітацію в м. Лос Анжелесі (США) в центрі для людей з травмами центральної Нервової системи Next Step.

14 лютого 2019р. жителі Яворова Львівської області урочисто вручили своєму землякові ветерану АТО Михайлу Лялі ключі від новенького автомобіля з спеціальним ручним керуванням.