Роман Володимирович Магас

Дата і місце народження: 17 травня 1991 р., с. Баня Лисовицька, Стрийський район, Львівська область

ЗПТО: Вище професійне училище №34 м. Стрий

 Професія: Електромонтажник силових мереж та електроустаткування, монтажник приладів та апаратури автоматичного контролю, регулювання та керування

Підрозділ: 223-й зенітний ракетний полк

Посада: Номер обслуги

Дата і місце загибелі: 10 жовтня 2018 р., с. Гранітне, Волноваський район, Донецька область

Нагороди: орден «За мужність» III ступеня (посмертно)

Сімейний стан: Залишилися батько, дружина та двоє дітей

Магас Роман Володимирович народився 17 травня 1991 р. у селі Баня Лисовицька Стрийського району, Львівської області. У віці 6 років втратив маму. Хлопця виховував тато.

Після закінчення місцевої школи 01.09.2009р. був зарахований до ВПУ №34 м. Стрий № 34, після 1 року навчання був зарахований на 3-ю ступінь навчання, здобув професію: «Електромонтажник силових мереж та електроустаткування, монтажник приладів та апаратури автоматичного контролю, регулювання та керування».

У серпні 2014 року добровольцем прийшов до військкомату та підписав контракт на військову службу у Повітряні Сили України. Служив у зенітному артилерійському відділенні взводу охорони 223-го зенітно-ракетного полку. Неодноразово відряджався в зону боїв, у липні 2018-го поїхав у четверте відрядження — до 128-ї бригади, на посаду гранатометника.

10 жовтня 2018 року загинув під час виконання бойового завдання поблизу села Гранітне Волноваського району внаслідок підриву на мінно-вибуховому пристрої. 12 жовтня 2018 року з Романом попрощалися у Львові. 13 жовтня 2018-го похований в селі Баня Лисовицька під звуки духового оркестру, залпи автоматів, у супроводі Державного Гімну України.

Без Романа лишились батько, сестра, дружина та дитина.

10 жовтня  2019 р. в селі Баня Лисовицька вшанували пам’ять Героя АТО Романа Магаса. Минув один рік від дня загибелі. У церкві Різдва Пресвятої Богородиці місцевий парох о. Михайло Коцуровський відправив заупокійну Службу Божу за Героєм та всіма загиблими в російсько-українській війні, після чого у співслужінні з о. Василем Бурчиним відбулася панахида та освячення пам’ятника на могилі Романа Магаса. Участь у вшануванні Героя взяли рідні та близькі, представники районної та місцевої влади, а також молодь та місцеві мешканці. Також у цей день в місцевій школі відбулася загальношкільна лінійка, під час якої вчителі разом з учнями біля скульптури Матері Божої молитовно вшанували пам’ять про Романа Магаса, який також навчався у навчально-виховному комплексі «Лисовицька середня загальноосвітня школа-ліцей».

Указом Президента України № 26/2019 від 31 січня 2019 року «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкового виконання військового обов’язку» Роман Магас нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *