Роман Васильович Собків

Роман Собків народився 8 квітня 1989 року у селі Малі Дідушичі, Стрийському районі Львівської області.

Закінчив Великодідушицьку опорну СЗОШ І-ІІІ ст. та Стрийське ВПУ №8.

У 2007 році призваний на строкову службу до внутрішніх військ МВС України. Уже за рік став курсантом Академії внутрішніх військ.

У 2012 р. Роман успішно закінчив Академію внутрішніх військ МВС України за спеціальністю «Автомобільний транспорт». Чотири роки прослужив у танковому підрозділі бригади оперативного призначення імені Героя України сержанта Сергія Михальчука НГУ, чверть цього часу (у цілому понад рік) він перебував у бойових відрядженнях на Донбасі.

З  лютого по квітень 2017 року особовий склад під керівництвом майора Собківа виконував службово-бойові завдання на взводному опорному пункті в Бахмутському районі Донецької області, де здійснював прикриття позицій ротної тактичної групи та недопущення диверсійно-розвідувальних груп на територію, підконтрольну Україні.

З грудня 2017 року до березня 2018 майор Роман Собків брав активну участь у виконанні службово-бойових завдань з охорони та оборони визначених об’єктів в Донецькій області, боротьбі з незаконними збройними формуваннями.

До ОЗСП «Омега» Північного ОТО НГУ майор Собків був переведений у серпні 2021 року.

24 лютого 2022 р. особовий склад підрозділу під керівництвом майора Романа Собківа виконував завдання з оборони аеропорту «Київ», щоб не дати змоги диверсійним групам противника створити плацдарм з метою висадки ворожого десанту.

З березня 2022 р. підрозділ Собківа виконував завдання з оборони районів Київської області з метою виявлення позиції противника. 

14 березня 2022 року Романа підрозділ попав у вогневу засідку, противником було відкрито шквальний вогонь. Роман отримав легке поранення голови та надав собі самостійно медичну допомогу. Спільно було прийнято рішення, що група старшого лейтенанта Віктора Головка приймає на себе вогонь противника, відволікаючи увагу від групи майора Романа Собківа, який з лівого флангу обходить позиції противника. Обійшовши ворожі позиції, група Романа провела операцію в глибині ворожих позицій.

Зав’язався бій з переважаючими силами противника, ворог закидував гранатами та застосовував вогнемети. Противник всіма силами і засобами намагався вибити українських захисників зі своїх позицій. Майор Роман Собків прийняв рішення та наказав групі відходити, а сам залишився на позиції та прикривав відхід особового складу.

Залишившись наодинці з ворогом майор Роман Собків продовжував знищувати ворога, але у цьому запеклому бою він загинув від множинних осколкових поранень тіла. 

У 2022 році Роман мав отримати звання магістра танкових військ.

Нагороди

  • Указом Президента України №251/2022 «Про присвоєння звання Герой України» від 17 квітня 2022 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” Собківу Роману Васильовичу – майору (посмертно).