У ВПУ №29 відбулася зустріч з учасникками Євромайдану та війни на Сході України

21 листопада 2018 р. в актовій залі ВПУ №29 м. Львова відбувся святковий захід, присвячений п’ятій річниці подій Революції Гідності.

Свято День Гідності і Свободи було встановлено наказом Президента України від 13 листопада 2014 року для того, щоб зберегти для сучасних і майбутніх поколінь пам’ять про доленосні події в Україні початку ХХІ століття – Помаранчевої Революції 2004 р. та Революції Гідності, а також для вшанування патріотизму і мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору.

Почесними гостями врочистого заходу стали безпосередні учасники подій Євромайдану та подій на Сході України, які мають стати гідним прикладом для учнів – Герой Майдану Іван Васильович Раповий, старший сержант 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Віталій Ігорович Кобрин, учасник подій Майдану Ігор Романович Заставний, військовий капелан 80-ї окремої десантно-штурмової бригади отець Михайло.

І.В.Раповий у криваві дні революції Гідності отримав кульове поранення із снайперської гвинтівки в область серця. Згідно з наказом Президента України він нагороджений орденом «За мужність».

В.І.Кобрин брав участь в обороні м. Слов’янська та Луганського аеропорту, надавав матеріали для книги «У вогняному кільці».

І.Р.Заставний отримав важке поранення під час подій Майдану. Нагороджений Наказом Президента України орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Отець Михайло неодноразово відвідував підрозділи української армії під час виконання ними завдань в районах проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях.

Гості розповіли учням про події Майдану та свою участь в АТО та Операції об’єднаних військ, свої враження про ситуацію на Сході України, відповіли на запитання учнів та працівників училища.

Зустріч з учасниками історичних подій завершилася літературно-музичною композицією, присвячену Дню Гідності та Свободи, яку підготували учні І-ІІІ курсів.