У Художньому училищі імені Станька за участі військових відбувся «Урок мужності»

Відзначення Дня Збройних Сил України 06 грудня офіційно започаткували у 1993 році, але свідомо вітати військових з їх професійним святом почали лише у 2014-му, коли виникла необхідність захищати східні кордони України від наступу агресора.
З метою національно-патріотичного виховання молоді в Художньому училищі імені Станька організували «Урок мужності» на який запросили ветеранів АТО, діючих військових, місцевих волонтерів.

З привітальним словом до всіх присутніх звернувся селищний голова смт Івано-Франкове Іван Семеряк. Мер селища побажав міцного здоров’я і витривалості нашим захисникам та миру громадянам України.

У виконанні учня ІІ курсу Миколи Олійника прозвучав Гімн українських націоналістів «Зродились ми великої години». Цей настроєвий марш створив загальну атмосферу заходу. Впродовж «Уроку мужності» своїми спогадами про перебування на передовій ділилися депутат Яворівської Райради, чинний військовослужбовець 24-ї бригади ім. Короля Данила, голова ГО «Спілки ветеранів АТО «ЯНІВ»» Тарас Дадак, заступник голови цієї ж спілки Олег Хромчак та член спілки Василь Лучків, а також командир батареї протитанкових керованих ракет 24-ї бригади ім. Короля Данила Віктор Лисейко.

Заступник директора з навчально-виховної роботи ХПТУ ім. Станька Світлана Плесак згадала ветеранів АТО з числа випускників училища серед яких Назар Колиняк, Ярослав Луговий, Михайло Ляля та присутній на святі випускник училища Роман Ільчишин.

Хвилиною мовчання та молитовною скорботою вшанували пам’ять усіх полеглих захисників української держави, зокрема випускників училища – Пеприка Назара та Самсона Михайла. Світлої пам’яті новітні герої України назавжди залишаться в пам’яті вдячних нащадків.

Не оминули увагою і діяльність цивільних патріотів – волонтерів, чий вклад в оборону державності був ключовим, особливо у перші місяці протистоянь на сході, коли спостерігалася тотальна руїна в армії. Така ситуація могла коштувати Україні головного – незалежності. Тож, саме волонтери взяли на свої плечі важку ношу забезпечення добровольців та військових амуніцією, харчами, а іноді і зброєю. Про участь у волонтерському русі розповіла Тетяна Парандій.

На завершення свята усім запрошеним гостям подарували вітальні листівки, виконані учнями живописного відділу І курсу училища, а Володимир Титуса виконав авторську пісню, в якій прозвучали слова :

«А ми козаки.
В нас незламні дух і сила.
Менше слів, а більше діла.
Мати так навчила».

Влучні слова спонукають нас замислитися над головним призначенням нашого життя і покликанням кожного громадянина виконати свій обов’язок перед Батьківщиною.

Переконані, що волонтери та українські воїни, до останнього віддані присязі, є обличчям нової української армії з її незнищенним духом мужності, пам’яттю про героїчне минуле та орієнтацією на майбутнє.

Миру всім нам!