Юрій Брянчик врятував життя офіцеру

Юрій Брянчик – Герой АТО, випускник Турківського професійного ліцею.

Гранатометник окремої механізованої бригади солдат Юрій Брянчик повертався з наряду на спостережному посту до бліндажа, коли ворожий ПТКР влучив у машину розвідників. Хлопець кинувся до автівки з бійцями. Машина палала. Ліворуч на передньому сидінні солдат побачив бійця. Він був мертвий. До нього ніяк не підступитися. На місці водія сидів іще один, як згодом виявилося, лейтенант. Він також не подавав ознак життя. Але Юрій усе ж таки вирішив перевірити пульс.

Тільки-но хлопець доторкнувся до скривавленого тіла, як боєць розплющив очі.

Машину добряче понівечило, дверцята не піддавалися, тож їх довелося вирвати. Звідки тоді в Юрія взялася сила – він і сам не розуміє. Брянчик поклав собі на плечі офіцера, але той був значно більший за нього та ще й непритомний. Так пересуватися вкрай важко. Схопив дверцята від машини, поклав на них пораненого й поволік. Щойно дотягнув його до лісосмуги, як позаду загриміли вибухи: у машині здетонував боєкомплект.

Юрій накрив собою пораненого, проте якимось дивом їх не зачепило. Коли вибухи припинилися, оглянув лейтенанта й почав терміново надавати першу медичну допомогу до прибуття швидкої.

З листопада 2014 року, відтоді, як він призвався, це далеко не перший його бойовий епізод. Але то було перше життя, яке він урятував. За цей учинок солдата Юрія Брянчика нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня. Крім того, він отримав відзнаку комбрига “Залізний воїн”.

Юрій Іванович Брянчик – уродженець с. Сигловате Турківського району, з багатодітної сім’ї. В січні 2015 року, Юрій, якому ще не виповнилося 20 років, звернувся в Турківський РВК та згодом підписав контракт на військову службу в 24-тій окремій механізовані бригаді.

У березні 2019 році Василь Малетич та Юрій Брянчик, який є випускником Турківського ПЛ у ліцеї представляли виставку зброї із часів II світової війни та сучасної із зони АТО-ООС.