Юрій Михайлович Білик

Дата і місце народження: 16 червня 1980 р., м. Червоноград, Львівська область

ЗПТО: Червоноградський професійний гірничо-будівельний ліцей

Професія: Слюсар-ремонтник. Електрогазозварник

Підрозділ: 24-та окрема механізована бригада імені короля Данила

Посада: Старший стрілець

Дата і місце загибелі: 20 березня 2015 р. на околиці смт Новотошківське, Попаснянського району, Луганської області

Нагороди: орден «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно); звання «Почесний громадянин міста Червоноград» (посмертно); звання «Почесний громадянин Сокальського району» (посмертно)

Сімейний стан: Залишилися батьки, дружина та п’ятеро дітей

Народився 1980 року в селі Муроване на Сокальщині Львівської області.

З дитинства мешкав у Червонограді, 1995 року закінчив Червоноградську середню загальноосвітню школу № 11 (нині – Червоноградська гімназія).

З 1995 р. по 1998 р. навчався у Червоноградському професійному гірничо-будівельному ліцеї за професію: «Слюсар-ремонтник. Електрогазозварник»

У зв’язку з російською збройною агресією проти України призваний за частковою мобілізацією 14 серпня 2014-го.

Призначений на посаду старшого стрільця 10-ї роти 4-го механізованого батальйону 24-ї окремої Залізної механізованої бригади, в/ч А0998, м. Яворів. У зв’язку з відсутністю офіцера – командира взводу, з грудня 2014 виконував обов’язки командира взводу.

Ніс службу в зоні проведення антитерористичної операції, зокрема в районі населених пунктів «Бахмутської траси» на Луганщині.

20 березня 2015-го близько 17:00, під час перевірки території та обходу рубежів оборони взводного опорного пункту (ВОП, 29-й блокпост), – поблизу смт Новотошківське, військовослужбовці 24-ї бригади підірвались на вибуховому пристрої з «розтяжкою» в районі шахти «Пролетарської». В результаті вибуху загинули молодший сержант Юрій Білик і старшина Дмитро Гончарук.

24 березня з Юрієм прощались у Червонограді. Похований наступного дня на кладовищі села Муроване. Залишилися батьки на Сокальщині, дружина та п’ятеро дітей у Червонограді.

Нагороджений: За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (04.06.2015, посмертно); Рішенням Червоноградської міської ради від 25.06.2015 № 835 надане звання «Почесний громадянин міста Червонограда» (посмертно); Рішенням Сокальської районної ради від 13.10.2016 надане звання «Почесний громадянин Сокальського району» (посмертно).