Богдан Ігорович Кубішин

Дата і місце народження: 09 серпня 1997 р. с. Довгомостиська,  Мостиський район Львівської області

ЗПТО: Вище професійне училище №20 м. Львова

Професія: Електромеханік з ремонту лічильно-обчислювальних машин

Підрозділ: 24-та окрема механізована бригада імені короля Данила

Посада: Стрілець-помічник гранатометника.

Дата і місце загибелі:  29 березня 2017 р, м. Харків

Сімейний стан: Залишилися мати, вітчим, чотири сестри та два брати.

Богдан Кубішин народився 9 серпня 1997 року в с. Довгомостиська Мостиського району  Львівської області.

Богдан навчався у Довгомостиській загальноосвітній школі. Після 9-го класу вступив у Вище  професійне училище №20 м. Львова, де здобув професію електромеханіка з ремонту лічильно-обчислювальних машин.

Після завершення навчання,  у 2015 році Богдан влаштувався працювати на підприємство «Бадер Україна», але війна на Сході України не залишила його стороннім спостерігачем.

9 серпня 2016 року Богдану Кубішину виповнилося 19 років і вже тоді він твердо вирішив піти захищати Україну. З 20 жовтня 2016 року  став українським воїном, служив за контрактом у 24-ій ОМБР Збройних Сил України.

У родині Богдана виховувалося семеро дітей. Всіх змалку привчали до праці, допомагати один одному, поважати старших, любити Батьківщину.

Старший брат теж  військовослужбовць-контрактник – зараз служить на Сході України.

29 березня 2017 р. в с. Довгомостиська зі східних рубежів України надійшла сумна звістка. Захищаючи Україну і кожного з нас, на Луганщині внаслідок кульового поранення у голову загинув 19-річний  уродженець с. Довгомостиська  Кубішин Богдан Ігорович.

Провести Воїна-Героя  зібралося все село, жителі навколишніх сіл, райцентру, однокласники, колишні одногрупники по навчанню у ВПУ №20 м. Львова. Біля школи, в якій навчався Богдан, задзвонив для нього останній шкільний дзвінок. Важко передати словами горе матері, яка втратила сина. Висловити свої співчуття матері та всій родині покійного приїхали побратими сина, учасники АТО з нашого району, представники місцевої і районної влади, депутати, військовослужбовці.

Голова Мостиської райдержадміністрації Степан Буняк підписав розпорядження, згідно з яким 1 квітня оголошено Днем жалоби у районі з метою вшанування пам’яті краянина Богдана Кубішина. Траурний кортеж із тілом 19-річного контрактника Богдана Кубішина проводжали в останню путь мешканці нашого району у п’ятницю вдень – навколішках.

Похоронили Богдана Кубішина з військовими почестями на сільському кладовищі у рідному селі, де він народився і виріс, звідки пішов виконувати свій військовий обов’язок захищати Вітчизну.

На мітингу пам’яті на кладовищі виступив побратим Богдана, звернулися до односельців і священник о. Богдан Грицишин і о. Михайло Чамарник.

– Материнський біль від втрати сина не заживе ніколи. Але нехай Вас підтримує думка про те, що Ваш син віддав своє молоде життя за рідну Україну, за свій народ і загинув, як справжній воїн, як справжній герой на полі бою.

Загальноукраїнська біда прийшла в наш район. Ми проводжаємо в останню путь юнака, захисника Вітчизни, який загинув смертю хоробрих, відстоюючи цілісність і незалежність рідної України Богдана Кубішина. Нав’язана нам війна забрала вже тисячі життів українців, які були кращими, цвітом нації. Не думаючи про своє життя, вони за першим покликом стали на захист своєї Вітчизни. Серед них був і наш односелець.

На прощання духовий оркестр заграв «Гімн України», пролунали останні постріли військових на честь, шану і незабутню пам’ять про славного воїна, нашого молодого земляка. Богдана знали в селі як надзвичайно виховану порядну людину. Богдан любив життя і багато хотів встигнути, але занадто рано ворожа куля його обірвала, не давши здійснитись юнацьким мріям. Свій обов’язок перед Батьківщиною він виконав. За волю України, він загинув як Герой.

Герої не вмирають, Герої серед нас, вони нас захищають, коли приходить час.

Сьогодні найкращі сини України гинуть у важкій боротьбі з ворогом.

Вічна їм слава й пам’ять!

У Вищому професійному училищі №20 м. Львова встановлений стенд пам`яті «Герої не вмирають» з інформацією про Колодія Зеновія та Кубішина Богдана. Щороку учні відвідують їх могили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *