Віталій Володимирович Скакун

Віталій Скакун народився 19 серпня 1996 року в місті Бережани Тернопільської області.

Віталій навчався в школі №3 Бережан, там же до виїзду в Італію працювала педагогом-організатором його мама Орися. Життя батька хлопця минулого року забрала онкологія.

Віталій після школи вступив до Вищого професійного училища №20 м.Львова, де навчався з 2013 до 2015 року за професією «Електрогазозварник».

Працював у Польщі у місті Лешно.

Потім вступив до Львівської політехніки, навчався за спеціальністю “Інженерія програмного забезпечення”.

Рік тому підписав контракт на службу в ЗСУ і поїхав на Миколаївщину.

Віталій Скакун загинув 24 лютого 2022 року.

Щоб зупинити просування танкової колони, військовими було прийнято рішення на підрив Генічеського автомобільного мосту.Виконати цю задачу визвався інженер окремого батальйону матрос Скакун Віталій Володимирович. Міст було заміновано, але відійти звідти він не встиг. За словами побратимів Віталій вийшов на зв’язок, та повідомив про те, що підриває міст.

Одразу ж пролунав вибух, Віталій загинув. Його героїчний вчинок значно уповільнив просування ворога, що дало змогу підрозділу передислокуватись та організувати оборону.

У морського піхотинця залишилась мама, бабуся і старша сестра.

Нагороди

  • Указом Президента України №74/2022 «Про присвоєння В.Скакуну звання Герой України» від 26 лютого 2022 року за визначну особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Скакуну Віталію Володимировичу – матросу (посмертно).
  • Звання «Почесний громадянин міста Бережани» — 2022 (посмертно).
  • Звання «Почесний громадянин міста Лешно (Польща)» — 2022 (посмертно).

Вшанування пам’яті

1 лютого 2023 року у Вищому професійному училищі № 20 м. Львова відбулося відкриття Меморіалу пам’яті загиблим Героям, випускникам, які загинули захищаючи Україну.

В училищі відкрили меморіальні дошки Зеновію Колодію, Богдану Кубішину, Дмитру Наконечному, Герою України Віталію Скакуну, Олексію Портману, Сергію Трілю, Ігору Маєру, Олегу Бервецькому, Дмитру Рорату, Володимиру Шапочці, Мелянчуку Павлу.