Олександр Олегович Курій

Олександр Курій народився 26 грудня 1997 року у Львові.

Навчався у Ліцеї №2 Львівської міської ради. Здобув професійно-технічну освіту у Державному навчальному закладі «Львівське вище професійне училище дизайну та будівництва» за професією «монтажник гіпсокартонних конструкцій; штукатур, маляр».

Після завершення навчання працював за фахом. У вільний час активно займався спортом: захоплювався футболом та гандболом.

На другий день повномасштабного вторгнення російської федерації добровільно став на захист Батьківщини від окупантів. Спершу виконував бойові завдання із захисту держави у лавах Добровольчого батальйону «ОУН», згодом – у складі 3-ї окремої штурмової бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (колишній підрозділ ССО «Азов»). Боровся із окупантами на південному та східному напрямках.

Олександр загинув 24 липня 2023 року.

У Олександра Курія залишилися бабуся з дідусем, мама, двоє братів та двоюрідні брати і сестри.

Нагороди

  • Указом Президента України №601/2023 “Про відзначення державними нагородами України” від 28 вересня 2023 року за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня Курія Олександра Олеговича (посмертно) — солдата.